TS63Y102KT20
Vishay Sfernice
Product No:
TS63Y102KT20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 40
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.197" Face (6.85mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series TS63
Power (Watts) 0.25W, 1/4W