TS63Y104KT20
Vishay Sfernice
Product No:
TS63Y104KT20
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 742
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.197" Face (6.85mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series TS63
Power (Watts) 0.25W, 1/4W