TS63Y502KR10
Vishay Sfernice
Product No:
TS63Y502KR10
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock : 5923
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.197" Face (6.85mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Series TS63
Power (Watts) 0.25W, 1/4W