TSA74-N1N1-S12
ConductRF
Product No:
TSA74-N1N1-S12
Manufacturer:
ConductRF
Description:
CBL ASSY NTYPE PLUG TO PLUG 12"
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Cable Type 0.195" OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Male
1st Connector N-Type Plug
Ingress Protection -
Color Violet
2nd Connector N-Type Plug
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series TSA74
Length 12.00" (304.80mm)
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Male
Style N-Type to N-Type
1st Connector Mounting Feature -
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 18 GHz