TSA89-E1N1-S36
ConductRF
Product No:
TSA89-E1N1-S36
Description:
CBL ASSY 3.5MM-NTYPE PLG-PLG 36"
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Cable Type 4.95mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Male
1st Connector 3.5mm Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector N-Type Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series TSA
Length 36.00" (914.40mm)
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Male
Style 3.5mm to N-Type
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 18 GHz