TSA89-N1N1-S60
ConductRF
Product No:
TSA89-N1N1-S60
Description:
CBL ASSY NTYPE PLUG TO PLUG 5'
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Cable Type 4.95mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Male
1st Connector N-Type Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector N-Type Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series TSA
Length 60.0" (1.5m) 5.0'
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Male
Style N-Type to N-Type
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 18 GHz