TSM4YJ502KB25
Vishay Sfernice
Product No:
TSM4YJ502KB25
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 500
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Series TSM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W