TSM4YL503KB25
Vishay Sfernice
Product No:
TSM4YL503KB25
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 13
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series TSM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W