TSM4ZJ203KR10
Vishay Sfernice
Product No:
TSM4ZJ203KR10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series TSM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W