TV02W171-HF
Comchip Technology
Product No:
TV02W171-HF
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 730mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V