TV02W190B-G
Comchip Technology
Product No:
TV02W190B-G
Description:
TVS DIODE 19VWM 30.6VC SOD123
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.54A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 21.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 19V