TV02W240-HF
Comchip Technology
Product No:
TV02W240-HF
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.14A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V