TV02W510-HF
Comchip Technology
Product No:
TV02W510-HF
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.43A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V