TV02W7V5-G
Comchip Technology
Product No:
TV02W7V5-G
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V