TV02W800B-G
Comchip Technology
Product No:
TV02W800B-G
Description:
TVS DIODE 80VWM 129VC SOD123
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.55A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 88.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 129V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 80V