Home / TVS Diodes / TV04A301JB-HF
minImg
TV04A301JB-HF
Comchip Technology
Product No:
TV04A301JB-HF
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC SMA
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 820mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V