Home / TVS Diodes / TV04A750JB-G
minImg
TV04A750JB-G
Comchip Technology
Product No:
TV04A750JB-G
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMA
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V