Home / TVS Diodes / TV06A200J-HF
minImg
TV06A200J-HF
Comchip Technology
Product No:
TV06A200J-HF
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V