TV06B111J-G
Comchip Technology
Product No:
TV06B111J-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-214AA (SMB)
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.39A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V