Home / TVS Diodes / TV06B180J-HF
minImg
TV06B180J-HF
Comchip Technology
Product No:
TV06B180J-HF
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.55A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V