TV06B221J-G
Comchip Technology
Product No:
TV06B221J-G
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AA
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.69A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V