Home / TVS Diodes / TV06B301J-HF
minImg
TV06B301J-HF
Comchip Technology
Product No:
TV06B301J-HF
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.23A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V