TV06B480J-G
Comchip Technology
Product No:
TV06B480J-G
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.75A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V