Home / TVS Diodes / TV15C140J-HF
minImg
TV15C140J-HF
Comchip Technology
Product No:
TV15C140J-HF
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.66A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V