Home / TVS Diodes / TV15C151J-HF
minImg
TV15C151J-HF
Comchip Technology
Product No:
TV15C151J-HF
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.17A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V