Home / TVS Diodes / TV15C510JB-HF
minImg
TV15C510JB-HF
Comchip Technology
Product No:
TV15C510JB-HF
DO-214AB (SMC)
Batch:
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V