TV30C6V5J-G
Comchip Technology
Product No:
TV30C6V5J-G
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 267.86A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V