TV50C220J-G
Comchip Technology
Product No:
TV50C220J-G
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 142.25A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V