TV50C600J-G
Comchip Technology
Product No:
TV50C600J-G
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 52.17A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V