Home / DC DC Converters / UEI15-033-Q12P-C
minImg
UEI15-033-Q12P-C
Murata Power Solutions Inc.
Product No:
UEI15-033-Q12P-C
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
In Stock : 339
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.10" L x 0.96" W x 0.32" H (27.9mm x 24.4mm x 8.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series UEI15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%