UMMA-0750-0500-1
Omron Automation and Safety
Product No:
UMMA-0750-0500-1
Description:
BLK 0750MMX0500MM ONE 4-PIN M8
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Color Black
Approval Agency CE, cULus
Material Polyurethane (PUR)
Product Status Obsolete
Weight -
Series UMA
Operating Force 67.44lbs (30.59kg)
Length 19.70" (500.0mm)
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length -
Package Bulk
Width 29.50" (750.0mm)