UMMA-1000-0300-2
Omron Automation and Safety
Product No:
UMMA-1000-0300-2
Description:
BLK 1000MMX0300MM TWO 3-PIN M8
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Color Black
Approval Agency CE, cULus
Material Polyurethane (PUR)
Product Status Obsolete
Weight -
Series UMA
Operating Force 67.44lbs (30.59kg)
Length 11.81" (300.0mm)
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length -
Package Bulk
Width 39.40" (1000.0mm)