UMYM10-1200-1100
Omron Automation and Safety
Product No:
UMYM10-1200-1100
Description:
SAFETY MAT 1200X1100MM
User Guide
Operating Temperature -35°C ~ 150°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Yellow
Approval Agency CE, CSA, cULus, TUV
Material Polyvinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Series UMY10
Operating Force 66.00lbs (30.00kg)
Length 43.30" (1100.0mm)
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length 32.81' (10.00m)
Package Bulk
Width 47.24" (1200.0mm)