V48SC3R325NRFA
Delta Electronics
Product No:
V48SC3R325NRFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi V48SC (83W)
Power (Watts) 83 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Efficiency 90%