V48SH1R050NNFA
Delta Electronics
Product No:
V48SH1R050NNFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Package:
Sixteenth Brick
Batch:
Datasheet:
Description:
DC DC CONVERTER
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 50A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 84%
Mfr Delta Electronics
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency cUL, UL
Voltage - Output 1 1V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi V48SH 50W
Power (Watts) 50 W