V48SH1R235NNFA
Delta Electronics
Product No:
V48SH1R235NNFA
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 35A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 87%
Mfr Delta Electronics
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 114°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency cUL, UL
Voltage - Output 1 1.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi V48SH (42W)
Power (Watts) 42 W