V48SH3R330NRFA
Delta Electronics
Product No:
V48SH3R330NRFA
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 30A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 91%
Mfr Delta Electronics
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 120°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CSA, cUL, UL
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi V48SH (100W)
Power (Watts) 99 W