V48SR1R520NRFA
Delta Electronics
Product No:
V48SR1R520NRFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
DC DC CONVERTER 1.5V 66W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 1.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi V48SR (66W)
Power (Watts) 66 W