Home / TVS Diodes / VCAN33A2-03GHE3-18
minImg
VCAN33A2-03GHE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
VCAN33A2-03GHE3-18
Package:
SOT-323
Description:
TVS DIODE 33VWM 56VC SOT323
User Guide
Bidirectional Channels 2
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A (8/20µs)
Applications Automotive, CAN
Capacitance @ Frequency 8.4pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 36V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 140W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 56V
Package / Case SC-70, SOT-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V (Max)