Home / TVS Diodes / VCAN36A2-03G-E3-08
minImg
VCAN36A2-03G-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
VCAN36A2-03G-E3-08
Package:
SOT-323
Description:
TVS DIODE 36VWM 63VC SOT323
In Stock : 20655
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 2
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.4A (8/20µs)
Applications CAN
Capacitance @ Frequency 8pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 39V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 150W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 63V
Package / Case SC-70, SOT-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)