Home / Fixed Inductors / VCHA075D-100MS6
minImg
VCHA075D-100MS6
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCHA075D-100MS6
Description:
FIXED IND 10UH 5.2A 38 MOHM SMD
In Stock : 750
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 6.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 38mOhm Max
Inductance 10 µH