Home / Fixed Inductors / VCHA075D-3R3MS6
minImg
VCHA075D-3R3MS6
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCHA075D-3R3MS6
Description:
FIXED IND 3.3UH 8A 15.4MOHM SMD
In Stock : 1767
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 11.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 15.4mOhm Max
Inductance 3.3 µH