Home / Fixed Inductors / VCHA105D-100MS6
minImg
VCHA105D-100MS6
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCHA105D-100MS6
Description:
FIXED IND 10UH 8.7A 24.2MOHM SMD
In Stock : 1278
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 10.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 24.2mOhm Max
Inductance 10 µH