Home / Fixed Inductors / VCHA105D-150MS6
minImg
VCHA105D-150MS6
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCHA105D-150MS6
Description:
FIXED IND 15UH 7.6A 31.3MOHM SMD
In Stock : 817
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 7.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 31.3mOhm Max
Inductance 15 µH