Home / Fixed Inductors / VCMI105T-220MS5
minImg
VCMI105T-220MS5
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCMI105T-220MS5
Description:
FIXED IND 22UH 5.3A 69 MOHM SMD
In Stock : 305
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 6.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 5.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 69mOhm Max
Inductance 22 µH