Home / Fixed Inductors / VCMT104T-220MN5
minImg
VCMT104T-220MN5
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCMT104T-220MN5
Description:
FIXED IND 22UH 4.6A 68 MOHM SMD
In Stock : 481
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 4.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 68mOhm Max
Inductance 22 µH