Home / Fixed Inductors / VCMT136E-100MN5
minImg
VCMT136E-100MN5
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCMT136E-100MN5
Description:
FIXED IND 10UH 11A 17.2MOHM SMD
In Stock : 744
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 9.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 17.2mOhm Max
Inductance 10 µH