Home / Fixed Inductors / VCUA32251BR47MS6
minImg
VCUA32251BR47MS6
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VCUA32251BR47MS6
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 470NH 4.6A 22 MOHM SMD
In Stock : 1220
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Inductance 470 nH