Home / Oscillators / VF194HL-32.768MHZ
minImg
VF194HL-32.768MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VF194HL-32.768MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Series VF194
Function Amplitude Control
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 MHz