VFD055CP23A-21
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD055CP23A-21
Description:
VFD-CP2000, 7.5HP 230V, 3PHASE I
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Current - Output 21A
Voltage - Load -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series CP2000
Type Module
Wattage - Load 5500 W
For Use With/Related Products CP2000 Series
Voltage - Supply 230VAC